MUP upozorava pred letnju festivalsku sezonu: Više od 2.400 vozača godišnje sankcionisano zbog narkotika
OK radio pre 5 sati | OK Radio

Povodom Međunarodnog dana protiv zloupotrebe i nezakonite trgovine drogama, Uprava saobraćajne policije uputila je apel građanima da ne upravljaju vozilima pod dejstvom psihoaktivnih supstanci, posebno uoči predstojećih muzičkih festivala i letnjih manifestacija.
Iz MUP-a upozoravaju da se tokom letnjih meseci povećava rizik od prisustva vozača pod dejstvom narkotika u saobraćaju, zbog čega policija pojačano kontroliše učesnike u saobraćaju i preduzima mere radi sprečavanja ove opasne pojave. Statistički podaci pokazuju da je problem i dalje prisutan na srpskim putevima. Kako navode iz Uprave saobraćajne policije, na godišnjem nivou sankcioniše se više od 2.400 vozača zbog upravljanja vozilom pod dejstvom psihoaktivnih







