Košarkaš Mege noćas odabran na NBA draftu od strane šampiona, nastavlja se sjajna tradicija srpskog kluba

Telegraf pre 5 sati  |  Telegraf.rs
Košarkaš Mege noćas odabran na NBA draftu od strane šampiona, nastavlja se sjajna tradicija srpskog kluba

Košarkaš Mege, koji je protekle sezone bio na pozajmici u nemačkoj Albi, Džek Kajil odabran je tokom prethodne noći kao 39. pik na NBA draftu od strane Hjuston Roketsa, koji su ga zatim trejdovali u aktuelne šampione, Njujork Nikse.

Talentovani nemački košarkaš tako je nastavio sjajnu tradiciju Mege, koja je prošle sezone NBA ligi dala Bogoljuba Markovića, koji je bio odabran kao 47. pik od strane Milvoki Baksa. Očekuje se da mladi srpski košarkaš naredne sezone zaigra u najjačoj ligi na svetu nakon što je osvojio titulu MVP-a ABA lige. Što se tiče Džeka Kajila, on je dres Mege nosio u sezoni 2024/25 i tada je na 18 mečeva u ABA ligi prosečno beležio 7,7 poena uz 2,2 skokova i 2,2 asistencije.

Pročitajte još

Ključne reči

Najnovije vesti »