Nagli ulazak u hladnu vodu može biti koban po srce
RINA pre 1 sat

BEOGRAD - Kardiolog dr Petar Otašević upozorio je da ekstremne vrućine, dehidratacija i nagli ulazak u hladnu vodu mogu ozbiljno da opterete kardiovaskularni sistem, posebno kod dece, starijih i hroničnih bolesnika, piše Kurir.
On je naveo da je tokom visokih temperatura najveći problem gubitak tečnosti iz organizma, zbog čega je važno redovno piti vodu, čak i kada ne postoji osećaj žeđi. Otašević je istakao da posebnu pažnju treba da obrate osobe sa hroničnim kardiovaskularnim oboljenjima, koje bi tokom vrućina trebalo da se konsultuju sa lekarom o terapiji, ali da je ne menjaju samoinicijativno. Prema njegovim rečima, nagla promena temperature prilikom ulaska u hladnu vodu posle boravka









