Nedžmedin Saćipi: Ulična demokratija je put ka haosu

Bujanovačke pre 13 sati
Nedžmedin Saćipi: Ulična demokratija je put ka haosu

Piše: Nedžmedin Saćipi Demokratija se ne gradi na ulici, već u institucijama.

To je jedno od osnovnih načela na kojima počivaju demokratske države. Protest je legitimno pravo građana, ali ne može postati mehanizam za preuzimanje vlasti pritiskom, pretnjama ili nasiljem. Nikada ne mogu prihvatiti logiku da se problemi jednog društva rešavaju blokiranjem puteva, napadima na institucije ili nametanjem volje jedne grupe većini. Takav pristup obično podstiču demagozi, politički avanturisti i pojedinci koji vlast ne vide kao odgovornost prema

Bujanovačke »

Regioni, najnovije vesti »