Novi DSS: Rebalans beogradskog budžeta je stara katastrofa u novom pakovanju
Radio sto plus pre 6 sati

“Obrazloženje da se rebalans radi zbog povećanja prihoda od devet milijardi dinara prikriva činjenicu da su porasli i rashodi, jer je ukupni fiskalni deficit ostao praktično isti kao u februaru i iznosi oko 9,7 milijardi dinara.
Na prihodnoj strani budžeta najviše zabrinjavaju prepolovlјeni prihodi od dobiti javnih preduzeća, što dovolјno govori u kakvom su lošem stanju ta preduzeća”, navedeno je u saopštenju. NDSS je rekao da se više od 250.000 ljudi u prigradskim opštinama suočava sa problemima nedostatka vode i restrikcijama a da vlast ne povećava ulaganja u snabdevanje vodom, već ih smanjuje. “Ukupna izdvajanja za rešavanje problema vodosnabdevanja u 2026. godini smanjena su za skoro








