Ивковић: Раст инфлације у Србији био би већи да влада није брзо реаговала низом мером
РТВ пре 1 сат | Тањуг

БЕОГРАД - Вицегувернерка Народне банке Србије (НБС) Ана Ивковић изјавила је данас на 21. Светском конгресу економиста у Београду да би раст инфлације у Србији био знатно већи да Влада Србије није брзо реаговала низом мера, које су усклађене са Међународним монетарним фондом (ММФ), од смањења акциза на гориво до снабдевања тржишта из сопствених резерви.
Ивковићева је, на панелу "Маинтаининг Монетари Стабилити ин а Ворлд оф Рисинг Унцертаинти анд Рестрицтионс он Интернатионал Фловс" истакла да је међугодишња инфлација у Србији у мају износила 3,5 одсто, што је нешто више у односу на 2,8 одсто у марту или 3,3 одсто у априлу, али да је та корекција била готово у потпуности последица виших глобалних цена нафте. Истакла је да су одлуке Европске централне банке (ЕЦБ) о подизању каматних стопа веома значајне и за












