Čadež u Pekingu: Kina najveći investitor Srbije, Ekspo prilika da se učvrsti partnerstvo
Radio sto plus pre 5 sati

Naše partnerstvo je ušlo u novu fazu od infrastrukture, preko industrije, do tehnologije i veštačke inteligencije.
Srbija je mesto u Evropi gde se Evropa i Кina susreću i zajedno rade”, poručio je Čadež na svečanom skupu u okviru Sajma CISCE u Pekingu, gde je međunarodnoj poslovnoj zajednici predstavio specijalizovanu izložbu Ekspo 2027 u Beogradu. Čadež je istakao da Srbija i Кina grade partnerstvo koje se razvijalo kroz više talasa od velikih infrastrukturnih projekata, preko novih proizvodnih kapaciteta, do savremenih tehnologija. “Prvi talas saradnje bio je u oblasti












