Objavljen snimak navodnog vandalizma u Vašingtonu: Zbog ovoga je Tramp pobesneo
Telegraf pre 2 sata | Telegraf.rs

Vandali su poslednjih nedelja više puta napali Nacionalni mol u Vašingtonu, ostavljajući oznake "8647", ispisujući poruku sopstvenom krvlju na Vašingtonskom spomeniku i oštećujući reflektujući bazen kod Linkolnovog memorijala.
Savezne vlasti upozoravaju da je reč o rastućem trendu vandalizma, javlja Fox News. Ministarstvo unutrašnjih poslova SAD navodi da su među incidentima bili ispisivanje oznaka "8647", poruka krvlju na Vašingtonskom spomeniku i presecanje vodova za gorivo u blizini Velikog američkog državnog sajma. Incidenti su usledili nakon što je predsednik SAD Donald Tramp naredio obnovu i ponovno uređenje reflektujućeg bazena, što je izazvalo proteste tokom kojih su pojedinci










