Komšije slave - prva Makedonka ikada na Grend slemu
B92 pre 1 sat

Makedonska teniserka Lina Đorčeska plasirala se u glavni žreb Vimbldona.
Ova 31-godišnjakinja, trenutno 223. na WTA listi, pobedila je Italijanku Luciju Bronceti sa 6:1, 6:2, u finalu kvalifikacija. Pobedom, Lina je postala prva osoba iz Severne Makedonije koja je ikada ušla u glavni žreb jednog Grend slema, a sve to samo mesec dana nakon smrti oca Vladimira Đorčeskog Cipe. Odbojkaška legenda Makedonije preminula je u 66. godini 24. maja ove godine. Đorčeski je preminuo u rodnom Tetovu, gde je i sahranjen. Karijeru je počeo u Jugohromu,












