Spartak, Igokea i Cibona brane ugled regiona u FIBA Ligi šampiona
Sport klub pre 1 sat | Autor: Svetozar Janičić

Cibona je nedavno donela odluku da se vrati u ABA ligu, nedugo zatim, iako je aplicirala za specijalnu pozivnicu Evrokupa, prelomila je da ide na sigurno, pa će naredne sezone igrati u grupnoj fazi FIBA Lige šampiona, a društvo će im, kada je ABA liga u pitanju, praviti Spartak i Igokea.
Podsećanja radi, Spartak i Igokea su i prošle sezone bili učesnici FIBA Lige šampiona, nisu uspeli da stignu do TOP 16 faze, iako je to bio primarni cilj, dok su FMP Železnik i SC Derbi zaustavljeni u kvalifikacijama. Cibona je prošle sezone igrala grupnu fazu FIBA Evrokupa. U grupnoj fazi će učestvovati 32 ekipe, koje će posle kvalifikacija biti podeljene u osam grupa po četiri. Prvoplasirane ekipe iz osam grupa će izboriti direktan plasman u TOP 16 fazu











