Irak traži veću kvotu u OPEK-u

B92 pre 22 sata
Irak traži veću kvotu u OPEK-u

Irak bi mogao da razmotri sve raspoložive opcije, uključujući i promenu svog statusa u Organizaciji zemalja izvoznica nafte (OPEK), ukoliko mu ne bude odobreno značajno povećanje proizvodne kvote, izjavio je danas visoki zvaničnik iračkog Ministarstva nafte.

Iračke vlasti smatraju da je povećanje kvote neophodno zbog teške finansijske situacije u kojoj se zemlja nalazi nakon rata između Sjedinjenih Američkih Država i Irana, prenosi Rojters. Prema navodima izvora upoznatih sa razgovorima, među opcijama koje su razmatrane bio je i izlazak Iraka iz OPEK-a. Ipak, aktuelni plan Bagdada jeste da ostane član organizacije i kroz pregovore pokuša da obezbedi veću dozvoljenu proizvodnju nafte. Potencijalno povlačenje Iraka

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »