Šokantna mapa Francuske! Sve je crveno, a brojke su zapanjujuće!
Telegraf pre 6 sati | Telegraf.rs

Evropa je pod omega blokadom, a temperature širom Starog kontinenta otišle su i bukvalno "u crveno".
Toplotni talas je ponovo bio veoma rasprostranjen ovog četvrtka u Francuskoj. Temperatura od 40°C je premašena četvrti dan zaredom u Nantu, što nikada ranije nije zabeleženo otkako je meteo-stanica otvorena 1945. godine. Oboreno je 164 novih mesečnih temperaturnih rekorda, kao i 12 apsolutnih rekorda. Može se izdvojiti stanica Guvil u departmanu Manš, gde je izmereno 41,5°C, čime je nadmašen prethodni rekord od 37,9°C iz 18. jula 2022. za više od 3°C, objavio je La












