Kompanija „Ford“ morala da vrati inženjere da bi ispravili greške veštačke inteligencije
RTS pre 5 sati

Kompanija „Ford“ otvoreno je priznala da je preterano oslanjanje na automatizovane sisteme i veštačku inteligenciju doprinelo padu kvaliteta njenih vozila. Da bi ispravio probleme, američki proizvođač automobila angažovao je stotine iskusnih inženjera, uključujući i bivše zaposlene, čije znanje nije moglo u potpunosti da bude preneto na algoritme.
Da bi proslavili to što se „Ford“ pozicionirao na vrh rang liste kompanije "JD Power" po kvalitetu među glavnim proizvođačima automobila, predstavnici američkog auto-giganta otvoreno govore o izazovima sa kojima se kompanija suočavala poslednjih godina. Posebno su se osvrnuli na automatizovane sisteme u proizvodnji i dizajnu. Ispostavilo se da ti automatizovani sistemi nisu bili toliko stabilni koliko se ranije pretpostavljalo, što je zahtevalo od „Forda“ da











