Član IRGC-a uhapšen u Kotoru: Hakerskim napadima oštetio SAD za 3,4 milijarde dolara

B92 pre 4 sati
Član IRGC-a uhapšen u Kotoru: Hakerskim napadima oštetio SAD za 3,4 milijarde dolara

U akciji crnogorske policije i američkog FBI-ja u Kotoru je uhapšen pripadnik Iranske revolucionarne garde (IRGC) Amir Barati (39), kojeg SAD terete da je hakerskim napadima oštetio infrastrukturu SAD za 3,4 milijarde dolara.

Kako je danas saopšteno iz Uprave policije Crne Gore, službenici Interpola Podgorica, odnosno članovi FAST tima za međunarodne ciljane potrage, u četvrtak su na području opštine Kotor uhapsili A. B. (39), državljanina Turske i Irana, "visokoprofilnu metu potrage iz oblasti sajber i organizovanog kriminala, radi obezbeđivanja njegovog prisustva u krivičnom postupku koji se protiv njega vodi u Sjedinjenim Američkim Državama pred Višim sudom u Njujorku zbog više

Povezane vesti »

Ključne reči

Balkan, najnovije vesti »