Mađarski zakoni dozvoljavaju konzumiranje ljudskog mesa, ali samo pod ovim uslovom! Nije ga lako ispuniti...
Telegraf pre 1 dan | Telegraf.rs

Mađarska je dva dana zaredom šokirana vestima o "budimpeštanskom kanibalu"! Prvo je, u utorak, kao bomba odjeknula vest da je radnik lokalne bolnice uhapšen i da je u policiji priznao da je krao i jeo delove ljudskih tela.
Narednog dana usledio je drugi šok, pošto je prvostepeni sud odlučio da mu umesto klasičnog odredi meru kućnog pritvora. U slučaju "mađarskog kanibala", prema priznanju koje je sam dao policiji, radi se o osobi koja je krala ljudske delove tela u bolnici i na grobljima, ali su u svetu zabeleženi i slučajevi onih koji su ubijali ljude da bi ih jeli. Kanibali, odnosno ljudi koji jedu ljudsko meso i organe, nisu česta pojava, naročito u ovom regionu. Zakoni su












