Otkrivena velika šteta u američkoj bazi: Vašington razmatra povlačenje vojske iz Zaliva
Mondo pre 1 sat | Uroš Matejić

Sjedinjene Američke Države preispituju svoje vojno prisustvo na Bliskom istoku nakon što su satelitski snimci pokazali da je šteta na ključnoj pomorskoj bazi u Bahreinu znatno veća nego što je Vašington javno priznao.
Zbog toga se razmatra smanjenje vojnog prisustva u Persijskom zalivu i premeštanje dela baza i operacija ka zapadu, pri čemu se kao jedna od mogućih lokacija pominje i Izrael, piše Volstrit džornal. Prema pisanju američkog lista, analiza satelitskih snimaka od 1. marta pokazala je razmere štete u pomorskoj bazi Pete flote u Manami, glavnom gradu Bahreina, nakon iranskih napada. Zbog toga Sjedinjene Američke Države sada razmatraju obnovu te baze, ali i smanjenje












