Otac joj je bio legenda Jugoslavije, mesec dana nakon njegove smrti ostvarila uspeh, igraće na Vimbldonu
Telegraf pre 7 sati | Telegraf.rs

Sjajne vesti, i vrlo emotivne! Lina Đorčeska ispisala je istoriju makedonskog tenisa plasmanom u glavni žreb Vimbldona, pošto je u poslednjem kolu kvalifikacija savladala 20. nositeljku Luciju Bronzeti rezultatom 6:1, 6:2.
Tako je 31-godišnja teniserka postala prva predstavnica Severne Makedonije koja je izborila plasman u glavni žreb nekog Grend slem turnira, i to samo mesec dana posle smrti svog oca, poznatog odbojkaša Vladimira Đorčeskog Cipe, koji je bio reprezentativac Jugoslavije. - O, Bože, ovo mi znači mnogo. Možda u ovom trenutku još nisam svesna koliko, ali za nekoliko minuta sigurno hoću biti. Mogu samo da kažem da se strpljenje isplatilo - rekla je Đorčeska posle












