Stanovnici Misisipija tuže xAI i SpaceX zbog zagađenja oko data centra
PC Press pre 1 dan | Marija Ljevnaic

Dok se očekuje najveća javna ponuda svih vremena, koja se vrti oko SpaceX, stanovnici Misisipija se bore protiv data centra.
Stanovnici Misisipija tužili su kompanije xAI i SpaceX tvrdeći da elektrana koja napaja obližnje data centre proizvodi ogromu buku koja narušava njihovo zdravlje i vitalnost doma. Takođe je navedeno da tlo često podrhtava kao i da se povećava zagađenje životne sredine drastično i brzo. Tužba je podneta saveznom sudu u Oksfordu, u Misisipiju. Tužbu su zvanično podnela tri lice u ime organizacije koja broji oko 10.000 članova, uglavnom stanovnika okruga. Tužioci










