(Foto) Srbi sa KiM koji su krenuli na skup 27. juna u Beogradu stigli u Oplaniće kod Kraljeva
Newsmax Balkans pre 12 minuta

Više od 350 Srba sa severa Kosova, iz Kosovskog Pomoravlja i Gračanice stigli su u selo Oplanići kod Kraljeva, gde će prisustvovati otvaranju deonice Moravskog koridora, a potom nastavljaju put Beograda gde je najavljen skup 27. juna.
Srbi sa Kosova i Metohije koji su krenuli put Kraljeva kako bi podržali politiku predsednika Srbije Aleksandra Vučića, stigli su u selo Oplanići kod Kraljeva. Nose baner "Kad Srbija pobeđuje Srbi sa KiM imaju budućnost", zastave Srbije i zastavu na kojoj piše "Zvečan je večan". Takođe su obučeni u majice na kojima piše "Srbi sa KiM uz Vučića" i pevaju "Oj Kosovo, Kosovo". Veliki broj meštana Oplanića i okolnih sela priredio im je svečani doček. Grupa Srba iz južne












