Skoro polovina poljoprivrednika koristi digitalne tehnologije, ali većina strahuje od zloupotrebe podataka
Biznis.rs pre 20 sati | Ljiljana Begović

Održana konferencija o zaštiti informacija u agraru
Digitalizacija poljoprivrede u Srbiji sve brže napreduje, ali sa rastom upotrebe digitalnih alata otvaraju se i nova pitanja o tome ko prikuplja podatke poljoprivrednika, kako se oni koriste i da li su dovoljno zaštićeni. Upravo su ove teme bile u fokusu konferencije „Digitalizacija sa poverenjem: zaštita podataka u poljoprivredi i usklađivanje sa evropskim standardima“, održane u Privrednoj komori Beograda. Skup su organizovali Centar za društvo i tehnologiju,












