Tijeri: Slobodni mediji pod ogromnim pritiskom, bez njih ćemo živeti u mraku

Radio sto plus pre 1 dan
Tijeri: Slobodni mediji pod ogromnim pritiskom, bez njih ćemo živeti u mraku

On je, gostujući u programu Sto plus radija, kazao da se sredstva iz javnih fondova ne dodeljuju nezavisnim medijima, te da je takav trend širom Srbije. “Situacija je napeta, pritisci su finansijski i politički.

Pored toga, društvene mreže su zauzele veliki prostor. Evropska unija pokušava to da kontroliše, Savet Evrope i OEBS imaju svoje standarde, ali to ne pomaže puno”, rekao je Tijeri. Dodao je da ne postoji lako rešenje za probleme medija, ali da je stava da bi građani trebalo da budu svesni značaja postojanja pouzdanih izvora informacija, te da bi trebalo da pretplatama ili donacijama pomažu nezavisne medije. “Bez nezavisnih medija imamo mrak, a u mraku ne može da se

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »