Сваки корак је победа - шетња за видљивост проблема оболелих од мултипле склерозе
РТВ пре 2 дана | РТВ (Лидија Вучковић)

КИКИНДА - Удружење мултипле склерозе Кикинде организоваће у суботу, 27. јуна, пету МС шетњу „Сваки корак је победа“. Циљ је да се укаже на проблеме са којима се особе оболеле од мултипле склерозе суочавају свакодневно.
Програм ће бити одржан на Старом језеру и почиње у 15 сати. Пола сата касније, почеће симболична шетња, а уз оболеле биће њихове породице, пријатељи и сви који су им подршка. „Жеља нам је да покажемо да смо сви једнаки. Не тражимо већа права од других, али бисмо волели да имамо више разумевања од стране суграђана и институција. Кикинђани су нам велика подршка и само уз њихову помоћ наше удружење, које је проглашено за најбоље, функционише“, истакла је












