Hrvat pitao da li je bezbedno da putuje po Srbiji: Naš čovek mu dao odgovor za pamćenje

B92 pre 1 dan
Hrvat pitao da li je bezbedno da putuje po Srbiji: Naš čovek mu dao odgovor za pamćenje

Na popularnoj društvenoj mreži Redit pojavilo se pitanje koje je u kratkom roku pokrenulo lavinu komentara i izuzetno zanimljivu raspravu o stvarnim odnosima Hrvata i Srba na terenu.

Korisnike je zaintrigirala dilema da li je za jednog Hrvata potpuno sigurno da poseti manja mesta i unutrašnjost Srbije, van većih turističkih i urbanih centara. Objava je odmah privukla veliku pažnju jer zadire u osetljivu temu susedskih odnosa, predrasuda i bezbednosti. Autor objave detaljno je objasnio svoje razmišljanje, naglasivši da iza pitanja ne stoje nikakve skrivene namere, već iskrena radoznalost. Istakao je da u velikim gradovima nema nikakvih barijera,

Povezane vesti »

Zabava, najnovije vesti »