Poljoprivrednici upozoravaju: „Ako cena pšenice ostane 18 dinara, izlazimo na ulice“
Zrenjaninski pre 3 sata

Predsednik Saveza udruženja poljoprivrednika Banata Dragan Kleut izjavio je da otkupljivači za novi rod pšenice nude 18 dinara po kilogramu, a da je 2008. godine cena bila 22-23 dinara, te upozorio da će poljoprivrednici protestovati na ulicama ako se cena ne poveća.
Dragan Kleut je za agenciju Beta rekao da 18 dinara po kilogramu obračunavaju i prodavci repromaterijala kod kojih su se poljoprivrednici zadužili za setvu. – Cena pšenice je katastrofalna, 2008. kilogram je koštao 22-23 dinara kada je tona mineralnog đubriva koštala 30.000 dinara, a danas je od 75.000 do 80.000 dinara. Dizel gorivo je 2008. koštalo 75 dinara, a danas je 220 dinara, dok je seme koštalo 45 do 55 dinara po kilogramu, a sada je 120 dinara – kazao je












