MUP: Od početka godine vozači pod dejstvom narkotika izazvali 70 saobraćajnih nezgoda
Insajder pre 1 sat | Tanjug

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je danas, povodom Međunarodnog dana borbe protiv zloupotrebe i nezakonite trgovine drogama, da su u prvih pet meseci ove godine vozači pod dejstvom droga izazvali 70 saobraćajnih nezgoda.
Foto: Nevena Cvijović U tim nezgodama su tri osobe poginule, a 27 je teško povređeno, objavljeno je na sajtu Ministarstva unutrašnjih poslova. Saobraćajna policija je u tom periodu iz saobraćaja isključila 1.083 vozača koji su upravljali vozilom pod dejstvom droga, što je čak 50 odsto više nego u istom periodu prošle godine. "Droga i vožnja nikada nisu izbor - već opasnost", ističe MUP.












