Lakše plaćanje taksi u Srbiji - bez šaltera i bez papirnih uplatnica
Kamatica pre 4 sati | Kamatica

Građani i privreda u Srbiji od sada mogu da koriste sistem ePlati, koji je uspostavila Kancelarija za IT i eUpravu, za elektronsko plaćanje svih taksi i naknada u postupcima pred organima javne uprave, bez obaveze da naknadno dostavljaju overenu uplatnicu kao dokaz o izvršenoj uplati.
Trenutno je putem ovog sistema moguće elektronski generisati opštu uplatnicu koju korisnik samostalno popunjava. Kako je saopštila Nacionalna alijansa za lokalni ekonomski razvoj (NALED), cilj je da od 2027. godine ceo postupak bude potpuno automatizovan, tako da će građanin samo izabrati željenu uslugu, dok će sistem automatski prikazati iznos koji treba platiti, podatke o primaocu i sve ostale informacije neophodne za uplatu. Građani koji se opredele za ovakav












