Председница уперила прстом: "Предлог је 'масло' Москве"
Б92 пре 8 сати

Председница Молдавије Маја Санду оптужила је лидерку румунске странке С.О.С. Румунија да, како тврди, по налогу Москве покушава да компромитује идеју уједињења две државе, одбацујући могућност референдума у скорије време.
Председница Молдавије Маја Санду оценила је данас да је законски предлог румунске странке "С.О.С. Румунија" о уједињењу Румуније и Молдавије, који је у процедури у парламенту у Букурешту, иницирао "агент Москве" са циљем да дискредитује идеју уједињења, истичући да та иницијатива неће утицати на односе две државе. Гостујући у емисији "Ин Профунзиме", Санду је рекла да је иницијатива лидерке странке С.О.С. Румунија Дијане Шошоаке усмерена искључиво на






