8 meseci zatvora za napadače na goste “Crnog ovna”

Luftika pre 17 sati
8 meseci zatvora za napadače na goste “Crnog ovna”

Napadači na goste lokala “Crni ovan”, u januaru 2023. osuđeni su na kazne zatvora u trajanju od po osam meseci, odlučio je Viši sud u Novom Sadu.

S. D. i M. G. prethodno su osuđeni na uslovne kazne zatvora, međutim usvajanjem žalbe Osnovnog javnog tužilaštva presuda Osnovnog suda u Novom Sadu je preinačena. Vlasnik “Crnog ovna” Bojan Šovljanski pozdravio je ovakvu odluku, ističući da su to potezi koji vraćaju veru u funkcionisanje pravne države i njene ključne institucije, pre svega u nezavisno sudstvo. “Neofašističke organizacije moraju biti zabranjene, a svedoci smo njihovog pojačanog delovanja i sve većeg

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »