Koliko puta godišnje treba obavljati stomatološki pregled?
Telegraf pre 1 sat | Telegraf.rs

Stomatološki pregled treba obavljati minimum jednom godišnje, iako nemate određeni problem, savet je maksilofacijalnog hirurga, dr Stanislave Petrović sa Vojnomedicinske akademije (VMA).
Razlog jednogodišnjeg "čekiranja" je ne samo stanje zuba i desni, već generalno usne duplje i potencijalnih kancerogenih promena. Naime, doktorka Petrović je gostujući u podcastu "Zdravo sa Ivanom" objasnila da pacijenti koji imaju neku kancerogenu promenu u usnoj duplji, često dolaze nakon stomatološkog pregleda, zbog čega je istakla koliko je važna provera oralnog zdravlja. - Dešava se da pacijenti dođu i kažu da im je stomatolog uočio promenu, pa su tako bili












