Evrokup promenio sistem takmičenja - debituje tim Luke Dončića
B92 pre 2 sata

Evrokup će doživeti velike promene u narednoj sezoni u kojoj će učestvovati čak 32 kluba, a novina je i da će nokaut faza startovati već od osmine finala, saopštili su organizatori takmičenja.
Kako je istaknuto, 32 kluba će biti podeljeno u osam grupa sa po četiri ekipe, a po dve najbolje iz svake grupe će u osminu finala, kojom startuje nokaut faza i igraće se sve do finala po sistemu plej-ofa, na dve dobijene utakmice. Učesnici Evrokupa biće: Roma SPQR, Dertona, Trento, Venecija, Napoli i Maksima Roma (Italija), Aris, PAOK (Grčka), Monako, Le Man i Burg (Francuska), Budućnost (Crna Gora), Cedevita Olimpija (Slovenija), Balkan (Bugarska), Tenerife,










