Okrugli sto o osnivanju Instituta za energetsku tranziciju u NTP Niš
Gradski portal 018 pre 6 sati | redakcija GP018

Na skupu će biti predstavljeni ključni nalazi i preporuke studije, kao i mogućnosti za osnivanje institucije koja bi trebalo da doprinese ubrzanju procesa energetske tranzicije, razvoju inovacija i održivom razvoju Srbije.
Očekuje se učešće predstavnika Grada Niša, akademske zajednice, Naučno-tehnološkog parka Niš, kao i gradskih preduzeća koja su direktno ili indirektno uključena u proces formiranja budućeg Instituta. Tokom okruglog stola biće reči o sprovedenim aktivnostima u okviru projekta, predstavljanju Lokalnog akcionog plana za Niš, inicijativi TechNis, kao i predlogu strukture Instituta i njegovoj ulozi u daljem razvoju energetskog sektora. Posebna tema biće pozicija Grada












