Vršcu dodeljeno 20,5 miliona dinara za kulturu na tetritoriji grada
RTV pre 10 sati | RTV

VRŠAC - Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je danas u Vršcu sedam ugovora kojima Ministarstvo kulture ove godine ulaže 20,5 miliona dinara za kulturu na teritoriji grada, a sredstva su opredeljena za nastavak sanacije dvorca u Vlajkovcu (16.100.000 dinara) i vršački Gradski muzej (4.400.000 dinara).
Selaković je istakao da su Vršac i Ministarstvo kulture revnosni, lojalni i posvećeni partneri kako na planu očuvanja kulturnog nasleđa, tako i na planu promocije i podsticanja savremenog stvaralaštva te da je od 2024. godine do danas Ministarstvo u ovaj grad uložilo preko 83.800.000 dinara. Jedan od kapitalnih projekata u koji smo ušli u toku prethodne godine jeste sanacija, rekonstrukcija i revitalizacija dvorca u selu Vlajkovac na teritoriji Grada Vršca, dvorca












