Predstavljao se kao policajac i uzimao novac: MUP poziva građane da ga prepoznaju
B92 pre 4 sati

Policija u Beogradu je po nalogu Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u ovom gradu uhapsila M. J. (37) osumnjičenog da je lažno se predstavljajući kao policijski službebik od više građana otuđio novac.
Kako je saopšteno iz MUP-a, on je uhapšen zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio više krivičnih dela teška krađa i prevara. Osumnjičeni je 22. juna na Novom Beogradu, prilikom pretresa, nakon što mu je pokazao predmet nalik na policijsku značku, od državljanina Turske, radnika jedne firme za dostavu, ukrao 44.000 dinara, od kojih je deo novca odbacio kada ga je oštećeni sustigao, nakon čega je, sa 6.000 dinara, pobegao. Istog dana, kako se sumnja, M. J. je na












