Gradonačelnik Leskovca predstavljaće Srbiju u najvećoj svetskoj organizaciji lokalnih i regionalnih vlasti

Jugmedia pre 9 sati  |  JuGmedia
Gradonačelnik Leskovca predstavljaće Srbiju u najvećoj svetskoj organizaciji lokalnih i regionalnih vlasti

Republika Srbija je po prvi put dobila svog predstavnika u Svetskom savetu Ujedinjenih gradova i lokalnih samouprava (UCLG), najvišem političkom telu ove globalne organizacije između dva kongresa.

Na osnovu odluke Predsedništva Stalne konferencije gradova i opština, Srbiju će u ovom telu predstavljati predsednik SKGO i gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović, dok je za zamenika člana imenovan predsednik opštine Vrnjačka Banja Boban Đurović, saopštili su iz lokalne samouprave. „Ova značajna odluka doneta je na 8. Svetskom kongresu UCLG, održanom od 23. do 25. juna 2026. godine u Tangeru, u Kraljevini Maroko, gde je izabrano novo rukovodstvo organizacije za

Povezane vesti »

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »