Novak Đoković pokazao da je spreman za Vimbldon, posle velike borbe pobedio 24. tenisera na planeti
Telegraf pre 4 sati | Telegraf.rs

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković pokazao je danas da je spreman za ono što ga čeka na predstojećem Vimbldonu, pošto je na završnoj egzibiciji "Đorđo Armani" u Harlingtonu uspeo da pobedi 24. tenisera na planeti, Tomija Pola iz SAD posle velike borbe u tri seta - 2:1 (6:3, 6:7, 7:5).
Bilo je veliko pitanje da li će Novak Đoković uopšte igrati na ovom meču, prethodno je bio otkazao, pa ponovo potvrdio učešće na ovom neobičnom događaju pre početka Vimbldona. Ipak, po velikoj vrućini u Engleskoj on je bio taj koji se daleko bolje snašao u prelomnim momentima. Meč se igrao, očekivano, na travnatoj podlozi. Novak je prvi set dobio tako što je brzo došao do brejka i sačuvao ga je do kraja, posle čega je Tomi Pol uzvratio udarac u drugom, gde je bio












