СРЦЕ: Тродневна обустава саобраћаја због скупа СНС у Београду врхунац бахатости режима

У саопштењу су навели да ће затварање кључних саобраћајница од петка у четири часа ујутру до понедељка у четири часа ујутру изазвати велике проблеме грађанима, посебно због високих температура.
"Присиљавати људе да у прегрејаним аутобусима и колонама проводе сате усред радног дана, као и да померају прописно паркиране аутомобиле само да би се монтирала сценографија за пар сати лажне подршке, није ништа друго него директно угрожавање здравља и безбедности грађана", оценили су из СРЦЕ.
Та странка је затражила од градских власти и саобраћајне полиције да објасне ко је и на основу ког закона издао дозволу за тродневну обуставу саобраћаја у центру Београда.
Из СРЦЕ су навели да, чак и ако је скуп пријављен на три дана, није јасно зашто је саобраћај обустављен од петка ујутру, иако се скуп одржава у суботу увече.
Градски одбор СРЦЕ оценио је да тај потез показује да се власт "крије иза блокада и агресивне симулације моћи" и затражио хитно укидање одлуке о обустави саобраћаја.
(Бета, 26.06.2026)












