Mojsić: „Vlast nije upozorila građane na opasnosti visokih temperatura“

Serbian News Media pre 5 sati
Mojsić: „Vlast nije upozorila građane na opasnosti visokih temperatura“

Dr Irena Mojsić navodi da bi odgovorna vlast, na čelu sa ministrom zdravlja Zlatiborom Lončarom, upozorila građane na opasnosti koje nose visoke temperature i dala uputstva kako da izbegnu dehidrataciju, toplotnu iscrpljenost i toplotni udar.

Mojsić je navela da su posebno ugroženi deca, starije osobe, trudnice i hronični bolesnici. U izjavi se pominje i preporuka da građani izbegavaju boravak na otvorenom u periodu od 10 do 18 časova, kao što se to, prema tvrdnji Mojsić, radi u zemljama EU. Mojsić je zatim navela da najviši državni zvaničnici, na čelu sa Aleksandrom Vučićem i Anom Brnabić, Sinišom Malim i predsednikom SNS-a Milošem Vučevićem, danima pozivaju građane na stranački skup, ignorišući savete

Povezane vesti »

Ključne reči

Politika, najnovije vesti »