Mojsić: „Vlast nije upozorila građane na opasnosti visokih temperatura“
Serbian News Media pre 5 sati

Dr Irena Mojsić navodi da bi odgovorna vlast, na čelu sa ministrom zdravlja Zlatiborom Lončarom, upozorila građane na opasnosti koje nose visoke temperature i dala uputstva kako da izbegnu dehidrataciju, toplotnu iscrpljenost i toplotni udar.
Mojsić je navela da su posebno ugroženi deca, starije osobe, trudnice i hronični bolesnici. U izjavi se pominje i preporuka da građani izbegavaju boravak na otvorenom u periodu od 10 do 18 časova, kao što se to, prema tvrdnji Mojsić, radi u zemljama EU. Mojsić je zatim navela da najviši državni zvaničnici, na čelu sa Aleksandrom Vučićem i Anom Brnabić, Sinišom Malim i predsednikom SNS-a Milošem Vučevićem, danima pozivaju građane na stranački skup, ignorišući savete










