Biljke niču iz poda: Zapušten prostor u Beogradu pretvoren u zelenu laboratoriju

B92 pre 4 sati
Biljke niču iz poda: Zapušten prostor u Beogradu pretvoren u zelenu laboratoriju

Laboratorije skrivene ispod poda, zbirka od 30 vrsta drveta i sistem koji omogućava biljkama da izrastaju kroz rešetkastu podnu konstrukciju - ovako izgleda novi atrijum.

Nekada zapušten i gotovo nevidljiv prostor u srcu Šumarskog fakulteta u Beogradu danas je pretvoren u jedinstvenu laboratoriju na otvorenom, gde biljke izbijaju kroz pod, a više od trideset vrsta drveta postaje deo svakodnevnog iskustva studenata i posetilaca. Revitalizovani atrijum površine od svega 75 kvadratnih metara objedinjuje arhitekturu, pejzažnu arhitekturu, tehnologiju drveta i principe cirkularne ekonomije, pretvarajući nekadašnji tehnički prostor u

Nica »

Ključne reči

Beograd, najnovije vesti »