ССП: Одговорна власт би упозорила грађане на опасност од врућина, уместо да их позива на скуп

Ирена Мојсић из Ресорног одбора Странке слободе и правде за здравство (ССП) оценила је да би одговорна власт упозорила грађане на опасност коју носе високе температуре и дала упутства како да избегну дехидратацију, топлотну исцрпљеност и топлотни удар, нарочито уочи великих политичких скупова.
Она је у писаној изјави навела да би такво упутство укључило и позив да грађани избегавају боравак на отвореном у периоду од 10 до 18 часова, као што се то ради у земљама ЕУ.
"Уместо тога највиши државни званичници на челу са председником државе Александром Вучићем и председницом Скупштине Аном Брнабић, министром финансија Синишом Малим и председником Српске напредне странке Милошем Вучевићем данима позивају грађане на страначки скуп игноришући савете лекара и тако још једном доказују да им је страначки рејтинг важнији од здравља људи што је само још један разлог због кога ова власт треба што пре треба оде у историју", оценила је Мојсић.
(Бета, 26.06.2026)










