SSP: Odgovorna vlast bi upozorila građane na opasnost od vrućina, umesto da ih poziva na skup

Pravo u centar pre 1 dan  |  Pravo u CENTAR
SSP: Odgovorna vlast bi upozorila građane na opasnost od vrućina, umesto da ih poziva na skup

Irena Mojsić iz Resornog odbora Stranke slobode i pravde za zdravstvo (SSP) ocenila je da bi odgovorna vlast upozorila građane na opasnost koju nose visoke temperature i dala uputstva kako da izbegnu dehidrataciju, toplotnu iscrpljenost i toplotni udar, naročito uoči velikih političkih skupova.

Ona je u pisanoj izjavi navela da bi takvo uputstvo uključilo i poziv da građani izbegavaju boravak na otvorenom u periodu od 10 do 18 časova, kao što se to radi u zemljama EU. „Umesto toga najviši državni zvaničnici na čelu sa predsednikom države Aleksandrom Vučićem i predsednicom Skupštine Anom Brnabić, ministrom finansija Sinišom Malim i predsednikom Srpske napredne stranke Milošem Vučevićem danima pozivaju građane na stranački skup ignorišući savete lekara i

Povezane vesti »

Ključne reči

Politika, najnovije vesti »