Građanin Vašingtona dobio odštetu nakon hapšenja zbog puštanja muzike iz "Ratova zvezda" gardistima
N1 Info pre 3 sata | Beta

Stanovnik glavnog grada SAD Sem O' Hara bio je priveden zato što je vojnicima Nacionalne garde sa svog telefona puštao muzičku temu Darta Vejdera iz filma "Ratovi zvezda" dok su patrolirali Vašingtonom.
Zbog hapšenja tužio je i policajce i Distrikt Kolumbija, a danas je distrikt saopštio da je sa njim sklopio sporazum o poravnanju - uz nadoknadu čiji iznos nije saopšten. Incident se dogodio prošle godine kada je republikanski predsednik SAD Donald Tramp poslao vojsku u najveće američke gradove, uključujući Vašington, koji je dominantno naklonjen opozicionoj demokratskoj partiji SAD. Puštanjem "Imperijalnog marša", slavne muzičke teme Džona Vilijamsa iz filma






