Павловић (НПС): Дим од запаљених прагова на Макишу опасан по здравље грађана

Радио сто плус пре 24 сата
Павловић (НПС): Дим од запаљених прагова на Макишу опасан по здравље грађана

Након данашњег пожара, НПС је навео да прагове треба збринути како би се смањила “опасност по живот, здравље и безбедност људи и имовину”.

Потпредседник НПС и шеф одборничке групе Милош Павловић рекао је да пожар на станици Макиш представља “велику опасност не само по безбедност грађана Београда, већ и по њихово здравље”. “Прагови који су се запалили премазани су хемикалијама које на температури сагоревања од 500-600 (степенин Целзијуса) постају канцерогене. Густ дим који при томе настаје изузетно је штетан, а честице из њега на крају се таложе на околна поља, земљиште, сточну храну и друге

Повезане вести »

Кључне речи

Друштво, најновије вести »