Павловић (НПС): Дим од запаљених прагова на Макишу опасан по здравље грађана
Радио сто плус пре 24 сата

Након данашњег пожара, НПС је навео да прагове треба збринути како би се смањила “опасност по живот, здравље и безбедност људи и имовину”.
Потпредседник НПС и шеф одборничке групе Милош Павловић рекао је да пожар на станици Макиш представља “велику опасност не само по безбедност грађана Београда, већ и по њихово здравље”. “Прагови који су се запалили премазани су хемикалијама које на температури сагоревања од 500-600 (степенин Целзијуса) постају канцерогене. Густ дим који при томе настаје изузетно је штетан, а честице из њега на крају се таложе на околна поља, земљиште, сточну храну и друге








