Трамп: "Хомеинију је било драго што смо убили Солејманија" ВИДЕО
Б92 пре 1 дан

Председник САД Доналд Трамп рекао је да је иранском руководству било драго што је америчка војска убила команданта Кудс снага Иранске револуционарне гарде (ИРЦГ) Касема Солејманија.
Трамп је том приликом доживео нови гаф, јер је током излагања помешао покојног врховног вођу Алија Хаменеија, који је убијен током недавног израелско-америчког рата са Ираном, и Рухолаха Хомеинија, који је преминуо 1989. године. "Хомеини и остали у Ирану су били срећни што сам убио Солејманија. Јер су га се и они плашили", рекао је Трамп на догађају организације "Фаитх анд Фреедом Цоаллитион". "То је један од најважнијих догађаја у последњих сто година. Он је био










