Klop osuo paljbu: "Pojeli su nas na sredini terena - ne izgleda da ćemo dogurati daleko"
B92 pre 2 sata

Poraz Nemačke od Ekvadora 2:1 u poslednjem kolu Grupe E , iako nije uticao na njihov prolazak u osminu finala sa prvog mesta, podigao je uzbunu u nemačkom taboru.
U svojoj ulozi stručnog analitičara, Jirgen Klop je bio izuzetno oštar prema učinku ekipe Julijana Nagelsmana i upozorio na potrebu za hitnom reakcijom. Klop je žalio što su četvorostruki svetski šampioni usvojili „pogrešan pristup" protiv „agresivnog protivnika" i igrali „pogrešan fudbal". Bivši menadžer Liverpula je istakao da „od 12. minuta nismo imali dubinu" i kritikovao je odbrambenu liniju. "Ekipa se branila u niskom bloku, kao da je želela to da vežba.






