Berlinska filharmonija zbog vrućine ublažila pravila o odevanju

B92 pre 7 sati
Berlinska filharmonija zbog vrućine ublažila pravila o odevanju

Berlinska filharmonija ublažava pravila o odevanju zbog velike vrućine. Čuveni završni koncert sezone u amfiteatru na otvorenom je u subotu, a očekuju se temperature i do 41 stepen.

Pozornica je uveče, na sreću, u hladu, rekla je portparolka orkestra. Muškarci nastupaju bez sakoa, ali u obaveznoj crnoj košulji čije rukave mogu da zavrnu. Gornji deo odeće za žene treba da doseže samo do lakta. Iza scene su obezbeđena pića i rashladni paketi. "Navikli smo da sviramo na otvorenom", rekla je portparolka. Filharmoničari na koncertima na otvorenom obično ne koriste svoje najbolje instrumente, već vrlo dobre rezervne instrumente. Takođe imaju

B92 »

Zabava, najnovije vesti »