Трговински дефицит САД порастао на 105,8 млрд долара и највећи је у више од годину

Телеграф пре 19 сати  |  Телеграф Бизнис/Тањуг
Трговински дефицит САД порастао на 105,8 млрд долара и највећи је у више од годину

Робни трговински дефицит Сједињених Америчких Држава повећан је у мају на 105,8 милијарди долара, што је његов највећи ниво у више од годину дана и знатно изнад очекивања тржишта, објавио је данас амерички Биро за попис становништва.

Дефицит је порастао са априлских 83 милијарде долара, док су аналитичари очекивали да ће износити око 85 милијарди долара, пренео је Трејдинг економикс. Главни разлог за повећање трговинског јаза био је раст увоза, који је у мају достигао 313,4 милијарде долара, односно највиши ниво у последњих 14 месеци, упркос царинама које је увела администрација председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа. Највећи раст увоза забележен је код робе широке потрошње,

Прочитајте још

Кључне речи

Најновије вести »