Сједињене Државе гађале Иран после напада на брод у Ормуском мореузу
Данас пре 11 сати | ББЦ Невс на српском

Америчка војска је напала иранске циљеве после оптужби председника Доналда Трампа да је Техеран „глупо прекршио“ примирје нападом на теретни брод у Ормуском мореузу.
Централна команда Сједињених Америчких Држава саопштила је да је у петак напала објекте за складиштење ракета и дронова и положаје обалских радара. Наведено је да је то био одговор на напад дроном на теретни брод у четвртак, инцидент који је зауставио планирану евакуацију хиљада морнара заглављених у региону. Техеран је саопштио да је теретни брод нападнут јер је користио неовлашц́ену руту за пролаз кроз витални пловни пут у Заливу. Америчка Централна команда











