SAD napale Iran kao odgovor na gađanje teretnog broda dronom
Pravo u centar pre 3 sata | Pravo u CENTAR

Sjedinjene Američke Države (SAD) napale su sinoć Iran kao odgovor na gađanje teretnog broda u Ormuskom moreuzu dronom.
Britanska vojska je u četvrtak saopštila da je teretni brod pogođen projektilom kod obale Omana, nekoliko sati nakon što je Iran zapretio brodovima da će prestati da koriste tu rutu. Predsednik SAD Donald Tramp (Trump) izjavio je da je napad dronom prekršio primirje, a potom rekao novinarima da će „saznati“ da li će Vašington uzvratiti, nakon čega je došlo do napada. Centralna komanda američke vojske saopštila je da je napala lokacije raketa i dronova i obalske











