Грађани преко еПлати већ могу да плате таксе онлине, а од 2027. систем ће сам попуњавати све податке на уплатници Налед - еПлати
Волим Зрењанин пре 8 сати

Београд, 26. јун 2026. – Грађани и привреда у Србији могу да користе систем еПлати, који је успоставила Канцеларија за ИТ и еУправу, за електронско плаћање свих такси и накнада у поступцима јавних органа, без обавезе да накнадно доставе оверену уплатницу као доказ уплате.
Тренутно је, преко овог система, могуће електронски генерисати општу уплатницу коју корисник самостално попуњава, док је циљ да од 2027. године цео процес буде потпуно аутоматизован – грађанин ће изабрати услугу, а систем ће сам приказати шта треба да плати, коме и у ком износу. – Свако ко је некада чекао у реду само да би уплатио таксу или накнаду, па се враћао на шалтер јер недостаје доказ о уплати или је погрешно унет позив на број, зна колико овакве промене












