Први државни ветропарк у Србији стао после шест месеци због неизмирених обавеза

Нова економија пре 15 сати
Први државни ветропарк у Србији стао после шест месеци због неизмирених обавеза

Пола године после пуштања у рад, 20 ветрогенератора Електропривреде Србије (ЕПС) у Костолцу престало је да ради, јавио је портал Енергија Балкана.

Не због недостатка ветра, већ због неизвршених уговорених обавеза немачко-шпанског добављача Сиеменес Гамеса, потврдили су за Политику у ЕПС-у. Наиме, ЕПС је пустио у пробни рад ветропарк Костолац, снаге 66 мегавата крајем новембра прошле године, након чега је био произведен први мегават-сат. Реч је о првој ветроелектрани ЕПС-а са 20 генератора који се налази на локацијама Дрмно, Петка, Ћириковац и Кленовник, на простору затворених површинских копова угља огранка

Прочитајте још

Кључне речи

Економија, најновије вести »